Във всеки един момент две трети от човечеството се бори с меките мастни тъкани на тялото си, или накратко казано с тлъстините си. Често пъти за много хора това е една продължителна битка, с неясен край, защото е изключително трудно да се променят хранителните навици за цял един живот.
Разработването на здравни правила позволява да се установи по-добър контрол над апетита, а когато те са изградени въз основа на положителен план за хранене, „се слабее по-бавно, но завинаги". твърдят от "Дейли Експрес".
С помощта на тези стратегии „успокойте" апетита си, ако той често излиза „извън контрол". Най-лесно това може да стане, ако се смени:
1. Средата
Къде е най-добре да се храни човек? Кухнята или трапезарията трябва да е гостоприемна, но не чак толкова приветлива, че да се прекарва цялото време там. По-добре е да се храниш, без да влизаш в кухнята.
2. Звука
Дори ако по принцип не слушате класическа музика, изберете успокояващ диск за времето на хранене. Когато човек е спокоен е далеч по-малко вероятно да изпитва „вълчи апетит" по време на хранене.
3. Стола
Убедете се, че вашият стол не е прекалено комфортен. Когато ви е удобно в него е лесно да прекарате по-дълго на масата за хранене, да си хапнете втори път или да „убирате" остатъците.
4. Температурата
Поддържането на по-ниска температура в стаята за хранене означава, че няма да седите прекалено дълго, което ще ви помогне да избегнете момента на „дояждане".
Направете го навик: След като сте определили мястото за хранене, се опитайте да се храните там, когато е възможно. Това означава, че далеч по-малка е вероятността да се храните често
5. Цвета
Обзаведете кухнята си с бледо - сини съдове. Доказано е, че синият цвят помага за подтискане на апетита.
6. Порциите
Направете си експеримент и разделете порцията на четири части. Премахнете едната четвърт от нея и добавете чаша вода, или заменете с друга напитка. Малко вероятно е да изпитате нужда от допълнителна храна.
7. Съдовете
Използвайте малки по размер съдове, тъй като те създават илюзията че порциите са по-големи. Това помага да се „излъже" мозъка ви да си мисли, че всъщност ядете обичайната си порция.
И ако всичко това не помогне, потърсете решение в „строгият пост" препоръчван от някои религии
Коментари