След години рехабилитация ще може да увеличи височината си с 24 см

Операции, чупене на кости, метални импланти - и всичко това за 24 см повече към ръста.

Това е историята на Леон Отремба от германския град Карлсруе. Той е само на 23 години. Някои го определят като противоречив и луд, а други като безумно смел. Самият Леон се представя като „нормално момче, изтеглило кредит и спестявало с години, за да сбъдне мечтата си" - да стане по-висок. За тази цел той предприема немислимото – операции, с които, чрез чупене на кости и поставяне на метални импланти, да увеличи ръста си. Ще си кажете, че този проблем имат мнозина и предпочитат да го потискат и да живеят с него. Но не и Леон. Той решава да изтърпи жестоки болки и години рехабилитация, за да може да „порасне" с 24 сантиметра до 2030 г., разказва Нова тв.

"Още като малък, докато играех футбол, винаги бях най-ниското дете. В крайна сметка пораснах до 1,70 м, което не е малко, но отдавна исках да съм по-висок и през годините това си остана мой стремеж. Заради тези мои проблеми не вярвах в себе си, мислех, че не съм достатъчно добър и накрая, заради неувереността си, не станах професионален играч. След това започнах първата си сериозна връзка с момиче, което скъса с мен заради височината ми. Тогава вече ми стана адски трудно. Не стига, че имах комплекс от ръста си, но когато и другите ти го кажат, си истински наранен. Така започнах да търся начини да стана по-висок. Не след дълго открих процедура, чрез която се твърдеше, че това може да се случи. В началото просто ми стана интересно, не знаех нито колко сантиметра искам да порасна, нито колко струва, но въпреки това си казах, че ще го направя", коментира Леон. И разказва за всички перипетии, през които е минал в оперативното увеличаване на ръста си. Консултирал се със специалисти от 3 държави - Турция, Италия и Франция, преди да пристъпи към процедурите.

"Преминавам през няколко процедури. 10,5 см по-висок станах след първата интервенция, а след втората - с още около 5 см. В момента съм 186 см. Предстоят ми процедури по удължаване на краката с още 9 см. В Турция ми предлагаха да удължа крайниците си с целия размер наведнъж, но това е много опасно и не поех този риск. За новия метод, с който се запознах в Германия, има страшно много информация, така че знам какво правя и какво следва във всеки един момент. В долната част на краката костите са по-чувствителни и затова по-бавният начин на удължаването им е много по-щадящ. Понякога е невъзможно да се подложиш на подобна операция, защото костите ти не са достатъчно здрави. Възстановяването е много дълъг процес, но така е по-безопасно", казва Леон. До момента е похарчил 110 хиляди евро.