Не са малко хората сред нас, които страдат от лош дъх в устата. Трябва да признаем че това е сериозен проблем. Нямаме предвид хората, които стават жертва на собствената си мнителност и разрешават несъществуващи проблеми с дъвки, бонбони или освежаващи дъха ленти.
Преди да започнем да се борим с проблема трябва да сме сигурни, че той съществува. Веднага след като се събудите поставете под езика парче плат от естествена материя. След кото го извадите го помиришете. Ако усещате неприятен мирис е време да действате. Не се старайте да прикривате проблема, а го отстранете. Като начало посетете стоматолога си. В девет от десет случая проблемът е в заболявания на зъбите и венците.
Ако проблемът не се разреши при зъболекаря, значи той е доста по-сериозен. Много често неприятната миризма от устата се предизвиква от проблеми със стомаха.
Фарингити и ларингити също могат да сапричина за неприятния дъх в устата.
При заболяванията на стомата, дъхът е кисел, а при проблеми с бъбреците - на амоняк. При захарен диабет дъхът напомня на ацетон.
Все пак не бъдете прекалено мнителни. За заболяване се говори единствено при постоянен - един и същ, мирис в устата. Всичко останало е просто последствие от нашите кулинарни пристрастия. Ако обичате да ядете лук и чесън, задължително след хранене измийте устата си.
Миризмата на алкохол също не е най-приятна. Ето защо не се увличайте с алкохола и задължително го гарнирайте с нещо с приятен аромат. Като станете от масата, не е излишно да си измиете зъбите. Същото се отнася и за миризмата на цигари. Ето защо, ако не можете да се откажете от вредния навик, създайте си рефлекс след цигарата да хапвате ябълка или нещо, което да освежи дъха.
Нашите съвети:
Мийте зъбите си не по-малко от два пъти на ден;
Чистете не само зъбите, но и езика си
Използвайте водите за плакнене на устата или сами си пригответе отвари от мента, лайка идр.;
Сутрин закусвайте с овесена каша. Тя не само ще подобри работата на стомаха, но ще изчисти организма от натрупаната шлака.
Създайте си навик да посещавате зъболекаря си на всеки шест месеца.
Коментари